Autodesk Sektörel Paylaşım Günlerine Hemen Kaydolun!

Ücretsiz Oturumları Kaçırmayın!

* Eğitimler 15 Katılımcı İle Sınırlı Olup Kurumsal Firmaların Başvuruları Değerlendirmeye Alınacaktır. 1 Kişinin Katılacağı Maksimum Eğitim Sayısı 3 Eğitimdir.
* Eğitim programımızın detaylarını aşağıda / yanda inceleyebilirsiniz.
* Eğitimler belirtilen tarihlerde, saat: 10:30-16:30 aralığında, Penta Teknoloji ofisimizde yer alan Teknoloji Merkezi’nde gerçekleştirilecektir. Eğitim lokasyonu için tıklayın

Eğitim Kayıt Formu

Eğitimlerimiz (En fazla 3 Eğitim Seçebilirsiniz)


Güncel kampanyalar ve yeni ürünler hakkında Penta Teknoloji tarafından e-posta üzerinden bilgilendirmek istiyorum.
Bilgi Güvenliği yönergelerini okudum ve kabul ediyorum.
Not: Dilediğiniz zaman e-bülten aboneliğinizi kolayca iptal edebilirsiniz. Size gönderilen her e-posta’nın en alt bölümünde ilgili iptal linki bulunmaktadır.

Konu: Autodesk ürünleriyle Dizayn Otomasyonu ve Dokümantasyon
Konu Alt Başlıkları:
 • Autodesk Inventor ile dizayn değişikliklerini hızlandırma
 • Configurator360 ile ürün konfigürasyonlarının hızlandırılması
 • Codeo Configurator ile ERP entegrasyonu ve bayilik sistemi yönetimi
 • Autodesk Vault ile doğru kanallarla satış ve proje verilerinin üretime aktarılması
 • Farklı ERP entegrasyon senaryoları
 • Dizayn Otomasyonu: iLogic ile Bir Platform Oluşturmak (workshop konusu)
Eğitime kimler katılmalı: Şirket sahipleri, Proje Müdürleri, Cad Yöneticileri, Sürekli Geliştirme Yöneticileri, Kalite Güvence Yöneticileri, Arge Müdürleri, Proje Mühendisleri, Cad Operatörleri, Arge Mühendisleri
Eğitimde kullanılacak yazılımlar: Autodesk Inventor 
 
Eğitimciler
 kivanc.jpg
Kıvanç Kızıldemir
Makina Mühendisi, CAD&CAE Uzmanı, Titreşim İzleme ve Veri Analizi Araştırmacısı, Dizayn Otomasyonu Vizyoneri. Kıvanç lisans eğitimini İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi'n de tamamladı. İş deneyimleri arasında, yer altında çalışan bir maden yükleyicisi dizaynı, askeri ürün geliştirme, tartım otomasyonu, tozboya transfer sistemleri ve tozboya uygulama teknolojileri yer almakta. Bu görevleri CAD&CAE mühendisi olarak ve Proje Tasarım Müdürü olarak gerçekleştirdi. Kıvanç Autodesk University 2016 2017 İstanbul ve 2017 Las Vegas' ta eş konuşmacı olarak dizayn otomasyonu konularında sunumlar yaptı. Codeo firmasında kurucu ortak olarak dizayn otomasyonu konularını yönetmekte ve ayrıca İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsünde titreşim monitörleme üzerinde bir ürün geliştirmektedir.
 
tolga.jpg
Tolgay Hıçkıran
Sistem Meraklısı, Üçüncü Parti Programcı, Endüstri Mühendisi, Gelişim Lideri. Tolgay lisans eğitimini İzmir Ekonomi Üniversitesi'n de Endüstri Sistemleri Mühendisi olarak tamamlarken İşletme Çift Anadal programını da beraberinde bitirdi. Yüksek Lisansını Londra'da King's College London: University of London da tamamladı. Tolgay işlemlerde değer yaratmayan ögeleri kaldırmayı ve ofis çalışanları için verimli sistemler oluşturmayı sever. Electron firmasında Vault yöneticiliğini üstlenen Tolgay, 2016 ve 2017 yıllarında İstanbul ve Las Vegas' ta Dizayn otomasyonu üzerine sunumlar yaptı. Ayrıca bu başarıları Autodesk Türkiye tarafından da başarı öyküsü haline getirildi. Codeo firmasında kurucu ortak olarak dizayn otomasyonu, satış otomasyonu ve konfigürasyonu ve görselleştirme çalışmalarını yönetmektedir.


 
Konu: Mimari Görselleştirmede ışık ve kompozisyon
Konu Alt Başlıkları: Mimari modelleme yöntemleri, Renk seçimleri, Işık, Kamera kompozisyon, Render
Etkinliğe kimler katılmalı ? : Sadece mimarlar veya mimari ofislerde görselleştirme ile ilgili çalışanlar
Etkinlikte kullanılacak yazılımlar nelerdir ?: 3dsmax 2019, V-Ray Next 
 
Eğitimci
cihan.jpg
 
Cihan Özkan

1998 yılında Trakya Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’nde mezun oldu. Öğrencilik yıllarında çeşitli proje yarışmalarına katılarak dereceler aldı.
1998 yılından beri Uskon Uzay Sistem Konstrüksiyonları Sanayi ve Ticaret A.Ş. de mimar olarak görev yapmaktadır. Eylül 2016 dan itibaren Trakya Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümünde yarı zamanlı Öğretim Görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Aynı zamanda TMMOB Mimarlar Odasında 2 dönem yönetim kurulu üyeliğine devam etmiştir.
Çeşitli Üniversitelerde Mimarlık bölümleri daveti üzerine "Yapılarda Uzay Kafes Sistemlerinin Projelendirilmesi, İmalatı ve Montajı" seminerleri düzenlemiştir.
Profesyonel olarak mimari görselleştirme ile ilgilenmektedir. Yaptığı bazı çalışmalar sektörle ilgili web sitelerinin galeri bölümlerinde sergilenmektedir.

2014 yılında yapmış olduğu ‘’Kış’’ adlı çalışması Berlin Animago Ödülleri ve Konferansında 1071 çalışma arasından Best Still kategorisi ödülü için aday gösterilen beş çalışma arasına girmiştir.
‘’Gara Bezimenna’’ ve ‘’Şen Bakkal Sokak’’ ismini verdiği  3d modelleme çalışmaları 2016 ile 2017 yılında Computer Space International Computer Art Forum Sofia Bulgaristan etkinliğinde Computer Graphics kategorisinde birinci seçilmişlerdir.

‘’Old Street’’ çalışması ile 2017 yılında Middle East Talents Awards Dubai yarışmasında üçüncü olmuştur.
Digital Production, 3dArtist ve 3dCreative gibi dergilerde çalışmaları ve bu çalışmaların yapım aşamalarını anlatan makaleler yayınlanmıştır.
Sosyal sorumluluk projesi olarak Üniversitelerin Mimarlık ve Görsel İletişim ve Tasarım bölümlerinde 3d modelleme ve render ile ilgili workshoplar düzenlemeye devam etmektedir.
Konu: BIM süreçlerinde bilgi akışı ve disiplinler arası koordinasyon çalışmaları
Konu Alt başlıkları:
 • İş akışı ve öncelikli bilgi paylaşımı planlanmaları
 • Süreç yönetimi kim tarafından ve nasıl yapılmalıdır?
 • Koordinasyonun paydaşları kimlerdir ve görev tanımları 
 • Süreç içerisinde yaşanan sorunlar 
 • Yaşanan sorunların toplam maliyete etkisi 
Etkinliğe kimler katılmalı ? : Sektörde görev yapan tüm proje koordinatörleri katılabilir. 
Etkinlikte kullanılacak yazılımlar nelerdir ? : Revit ve Navisworks 
 
Eğitimci
Picture1.jpg

Seyit KAPLAN
 
Lisans ve Yüksek Lisans eğitimin Yıldız Teknik Üniversitesinde tamamlayan Seyit KAPLAN, şu an doktora eğitimine aynı üniversite bünyesinde devam etmektedir.
Sektördeki çalışma hayatına Revit MEP ürün sorumlusu olarak başlamış olup, daha sonra BIM (Yapı Bilgi Sistemi) konusunda yaklaşık 3 yıl boyunca danışmanlık faaliyetlerinde bulunmuştur.
2011 yılında SN Mühendislik firmasını kurmuş ve halen bu firmada Genel Müdür olarak görevine devam etmektedir. SN Mühendislik bünyesinde, hastane, havalimanı, endüstriyel tesisler, ofis, otel, metro vs. çeşitli projeler tasarlanmaktadır.
Konu: Big Data
Konu Alt Başlıklar: 
 • Büyük Veri Analizi ile Veri Yönetiminde Fark Yaratma
 • Dijitalleşme Sonrası Bilgi Güvenliği
 • Büyük Veri Hedefiyle Büyüyen Şirketlerde Modern Bir Temel Nasıl Olmalı?
Etkinliğe kimler katılmalı: Arge, Ürge, Tasarım Müdürleri, Genel Müdürler, Bilgi İşlem Müdürleri 
 
Eğitimci
Ercan Yücetepe.jpg

Ercan Yücetepe, RZ Teknoloji Genel Müdür
 
Bilgisayar Mühendisliği mezunu Ercan Yücetepe, 2005 yılından beri bilişim sektörünün içerisinde faal olarak yer almaktadır. Yoğunlaşmış olduğu temel alanlar, özellikle kurum ve kuruluşlara danışmanlık, veri merkezi, donanım, veri güveniği, risk yönetimi ve veri ambarı hizmetleridir.
Konu: Autodesk Revit ve Dynamo ile İnovatif MEP Tasarımı
Konu Alt başlıkları:
 • SAINA Mühendislik ve BIM
 • Autodesk Revit MEP ile Mekanik ve Elektrik proje çözümleri
 • Dynamo ile MEP proje tasarımı
Etkinliğe kimler katılmalı? : Makine ve Elektrik mühendisler ve teknikerler, Mimar ve İnşaat mühendisleri
Etkinlikte kullanılacak yazılımlar nelerdir? : Autodesk Revit 2018, Dynamo 
(Eğitimin takibi için katılımcıların en az başlangıç seviyesinde Revit kullanıyor olmaları beklenmektedir.)

Eğitimci
mayram.jpg

Maryam Kordbacheh
Yükseköğretimini Tahran Üniversitesi (Iran) Makine mühendisliği bölümünde tamamladı. Autodesk Revit’i 2013 yılından bu yana projelendirme ve Danışmanlık alanında aktif olarak  kullanmaya devam etmektedir. Maryam 2010 yılında İran 1. Girişimcilik ve İnovasyon yarışmasında (IRAN R&D), "SURENA İnsansı Robot” tasarım ve üretim projesi ile en iyi inovatif takım ödülü aldı ve çeşitli yayınlarda tasarım ve imalat üzerine makaleler ve araştırma yazıları yazdı. Üniversitede birçok araştırma projesinde yönetici rolü aldı. 2013 yılında, ortak olarak SAINA Mühendislik bünyesine katıldı ve takımı ile birlikte uluslararası ve yerel projelerde çalışma hayatına devam etmektedir.

Konu: Tasarım Sürecinde Hesaplamalı BIM (Computational BIM in Design Process) 
Konu alt başlıkları:
 • SİGMA Entegre Proje Tasarımı Yaklaşımı ve BIM
 • Diyagramatik Tasarımda Parametrelerin Yeri
 • Autodesk Dynamo ile Parametrik Tasarım 
 • BIM ile Tasarım Sürecinde Analitik Yaklaşımlar 
Etkinliğe kimler katılmalı? : Mimarlar, inşaat mühendisleri, makine mühendisleri, elektrik mühendisleri
Etkinlikte kullanılacak yazılımlar nelerdir? : Autodesk Revit, Dynamo, Project Fractal
 
Eğitimciler

enginmacoro.jpg
 

Engin N. Maçoro 

Engin N. Maçoro, Yüksek Mimar; 2006 İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık bölümünden mezun olmuş, 2009 yılında mimari tasarımda yaratıcı süreç için bir araç olarak ‘diyagram’ konusunda uluslararası bir teze imza atmıştır.  Mimari ve iç mimari projelerde konsept aşamasından uygulama detayına uzanan geniş bir yelpazede, ulusal ve uluslararası yapıların hem proje hem de yapım aşamalarında yer almıştır. Mesleki görüş olarak, fonksiyonellik ve kullanıcı konforunun yanı sıra, estetik anlamda strüktürün de doğal bir tasarım ögesi olarak yapıya katkı sağladığı, multidisipliner ortamdan beslenen bir mimari anlayışı benimsemiştir. 2018 yılında katıldığı Sigma Mühendislik kurumunda, firmanın mimari kanadını yönlendirmek üzere koordinatör olarak görev yapmaktadır.
 
ömerfaruktaş.jpg
Ömer Faruk Taş
Ömer Faruk Taş, Erciyes Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümü mezunu, Sigma Mühendislik şirketinde BIM Koordinatörü, 2015 Autodesk Design Together Yarışması Türkiye 3.lüğü ödülü, 250.000 m2 hastane projesinde BIM Koordinasyonu, 260.000 m2 mixed-use (Endüstriyel tesis – A+ Ofis) projede BIM Koordinatörlüğü görevleri yanında; Parametrik tasarım süreci
 • Mimari tasarım ve uygulama projesi süreçlerini hızlandırma çalışmaları, 
 • Dynamo ile akıllı nesneler geliştirilmesi,
 • Parametrik cephe ve çelik tasarımları, 
 • BIM Modellerinde kalite-kontrol yöntemleri,
 • Metraj algoritmaları geliştirmek, 
 • Revit elektro-mekanik modellerinde optimizasyon çalışmaları, 
 • Non-lineer metraj hesaplamaları,
Konu başlıklarında çalışmalar yapmaktadır. 
Konu: Akış ve Isı Transferi Problemlerinin Autodesk CFD ile Çözümü
Konu Alt başlıkları:
 • Autodesk CFD ve simülasyon destekli tasarım süreci
 • Autodesk CFD uygulamalarından örnekler
 • Autodesk CFD arayüzü
 • Autodesk CFD ile analiz adımları
 • Autodesk CFD ile canlı analiz gösterimi
Etkinliğe kimler katılmalı? : Tasarladığı ürünler içinde gerçekleşen akış ve ısı transferi olaylarını en iyi şekilde anlamak, akış ve termal kaynaklı problemleri çözmek, deneme-yanılmalardan kurtulmak, daha kısa süre içinde, daha yüksek performanslı ürünler geliştirmek isteyen tüm tasarımcılar, mühendisler.
Etkinlikte kullanılacak yazılımlar nelerdir?: Autodesk CFD
 
Eğitimci
Ertugrul Başeşme.jpg

Dr. Ertuğrul Başeşme
Makina Mühendisi, Punto Mühendislik

Ertuğrul Başeşme, 1988 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Makina Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Yüksek lisans derecesini 1990 yılında ABD’nde Lehigh Üniversitesi’nden, doktora derecesini 1998 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden almıştır. 1991-1997 yılları arasında Roketsan A.Ş. Ar-Ge bölümünde çalışmıştır.
2009-2016 yılları arasında, Atılım Üniversitesi, KTO Karatay Üniversitesi ve Türk Hava Kurumu Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak, akışkanlar mekaniği, termodinamik ve ısı transferi dersleri vermiştir. 
CFdesign ve Autodesk CFD yazılımları ile  akış ve ısı transfer problemlerinin çözümü konusunda yüzlerce eğitim vermiş, yüzlerce kursiyer yetiştirmiştir.
1997 yılından bu yana, kurucusu olduğu Punto Mühendislik firmasında, elektronik, medikal, otomotiv, inşaat, imalat, enerji, savunma, havacılık, ısıtma/soğutma/havalandırma gibi farklı sektörlerde, çok farklı uygulamalarda karşılaşılan akış ve ısı transferi problemlerinin, CFD simülasyonları ile çözümü konusunda danışmanlık ve proje çalışmaları yapmakta, teknik destek ve eğitim vermektedir.
Autodesk Kampanya

-